spot_img

Brazilskou zrnkovou kávu kupujte jen v pražírně

Ostatní právě čtou

Brazilská zrnková káva je stejně populární jako například samba, přičemž samotná země je největším výrobcem kávy na světě, a to konkrétně zrn arabica. V celkovém měřítku představuje třetinu světové produkce, což vedlo dlouhou dobu k domněnce, že tamní důraz na kvantitu znamená slabší kvalitu, ale zdaleka tomu tak není.

Skutečně se podceňoval chuťový profil brazilské kávy a taktéž její celková kvalita. V průběhu let však země provedla významné změny, aby toto vnímání změnila. Pražírna zrnkové kávy Jihlava má v nabídce i kávu brazilskou, o kterou je nevídaný zájem.

Brazílie ovládá 32 % světové produkce kávy

Brazílie se stala největším výrobcem a taktéž vývozcem kávy, přičemž vyváží dvě třetiny své produkce. I navzdory masivnímu vývozu není Brazílie největším spotřebitelem kávy na světě. Podle žebříčku nejvíce kávy se vypije ve Finsku (12,5 kg na osobu ročně), kdežto Brazílie a Spojené státy americké dosahují sotva 5 kg na osobu ročně. Znatelný rozdíl, že?

Brazílie využívá nejmodernější technologie na svých kávových farmách, a tím se zefektivnily metody pěstování. Plantáže mají skutečně nejvyšší výnosy na světě, kdy z jednoho hektaru vznikne 12 až 35 pytlů kávových zrn.

Kvantita tu znamená i kvalitu. Brazilští výrobci kávy nabízejí stále více specialit. Záleží tedy na vašich chuťových pohárcích.

Na jakou pražírnu se obrátit?

Pokud je ve vašem hledáčku pražírna zrnkové kávy Pelhřimov, potom vás nadchne Pražírna kávy MONRO. Oslavuje dvacet let od vzniku a při této příležitosti pražírna připravila slevový kód 20letMONRO, který je již s aktivní 10% slevou. Prozatím je tento slevový kód časově neomezen.

Vybrat si můžete kávu nejen brazilskou, ale i jinou specialitu, například čínskou, dominikánskou, etiopskou, ba dokonce i indickou, jamajskou či jávskou. Sortiment je vskutku bohatý.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti