spot_img

Jak zjistíte, jestli nevypršela platnost vaší dálniční známky?

Ostatní právě čtou

Online dálniční známky jsou tu s námi už nějakou chvíli. V dnešní době zkrátka už nemusíte objíždět benzínky, shánět papírové kusy a poté je lepit na okénko. Jak ale zjistíte, jestli náhodou nevypršela platnost něčeho, co nevidíte? Je to snadné.

Raději buďte opatrní

Ačkoliv máme zajisté mezi našimi čtenáři spoustu pirátů, kteří riskují jízdu bez platné známky, i přesto si raději dávejte pořádný pozor.

V dnešní době mají totiž policisté velmi moderní a výkonné kamery, které aktivně snímají projíždějící SPZ všech vozidel. Poté si samy automaticky vyhledají, jestli má daný řidič platnou známku. Nemá? Pak samozřejmě ihned upozorní patřičnou hlídku.

Co se týče případné pokuty, snadno si můžete vykoledovat až 20 000 Kč, což není nic příjemného.

Zkontrolovat si platnost dálniční známky přitom není nic složitého. Stačí kliknout na vložený odkaz, zadat svou SPZ a v mžiku budete vědět, jak na tom jste. Otázka minuty.

Kupte si novou známku

Jak se dá koupit dálniční známka Česko? I v tomto případě vás odkážeme na webové stránky pod vloženým odkazem. Ihned se před vámi objeví tři různé možnosti – nejlevnější desetidenní známka stojí 310 Kč, třicetidenní stojí 440 Kč a klasická roční vyjde na 1 500 Kč (v poměru k času je nejlevnější právě tato).

Po kliknutí na kýženou variantu stačí zadat požadovaný začátek platnosti, vaši SPZ, zaplatit a v mžiku vám přijde na e-mail upozornění na aktivaci nové dálničky. Poté se můžete ihned bez starostí vydat na cesty.

Nezapomeňte na to, že přesně v tuto chvíli je pro řadu z vás nutností dálniční známka 2024. Pouhých několik minut poctivosti vám ušetří placení vysokých pokut. A co víc, za každý zakoupený kus vysadí daná společnost nový strom. V současnosti se zasloužila o 56 560 nových kusů.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti