spot_img

Kde si koupíte novou dálniční známku?

Ostatní právě čtou

Nákup dálniční známky možná nevypadá jako kdovíjak složitý úkol. Dávejte si však pořádný pozor – na internetu najdete řadu různých e-shopů. Některé z nich jsou poctivé, jiné přesně naopak. U koho koupit dálniční známku, aniž byste se museli obávat podvodů?

Ověření prodejci

Chystáte-li se zrovna koupit dálniční známku, podívejte se například na webové stránky oblíbených prodejců z czdalnice.cz. Ti patří mezi několik málo opravdu ověřených dodavatelů. S těmito odborníky jsou vaše informace v bezpečí (na rozdíl od jiných e-shopů). Zároveň zaručeně získáte to, za co si zaplatíte.

Na jejich stránkách dálniční známka 2024 najdete typické varianty – desetidenní (310 Kč) / třicetidenní (440 Kč) / roční 1 500 Kč. S nákupem neotálejte. Už od začátku března totiž vláda zdraží roční kus na 2 300 Kč. Rozdíl 800 Kč je docela podstatný, nemyslíte? Tak proč jej zbytečně platit.

Za každou jednu známku navíc tito prodejci vysadí jeden strom. V tuto chvíli díky nim stojí více než 56 560 stromů, a to napříč celou Českou republikou.

Nejste si úplně jistí, do kdy platí vaše dříve zakoupená známka? Není nic jednoduššího, než si otevřít platnost dálniční známky a zadat svou SPZ i zemi registrace vozidla. Za minutku budete znát přesné datum, kdy musíte pořídit nový kus.

Známku možná nemusíte vůbec řešit

Provozujete elektrické, vodíkové, případně hybridní vozidlo, které vypouští méně než 50 gramů emisí oxidu uhličitého na kilometr? Pak můžete po dálnicích jezdit bez placení.

Podobná situace platí i pro ty z vás, kdo vlastníte ZTP a ZTP/P průkaz (či takovou osobu pravidelně převážíte).

Na své si přijdou dokonce i majitelé některých typů veteránů. Vaše auto však musí být registrované na příslušném úřadu.

Nepokoušejte se tuto výhodu nijak zneužít. Koledovali byste si o statisícovou pokutu.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti