spot_img

Apple ztratí pro nepokoje v čínském závodě miliony iPhonů

Ostatní právě čtou

Společnost snížila svůj celkový cíl výroby.

Nepokoje v klíčovém čínském závodě amerického koncernu Apple v Čeng-čou pravděpodobně vyústí letos do výpadku výroby téměř šest milionů kusů chytrých telefonů iPhone Pro, podle osoby obeznámené se situací ve výrobě.

Výroba může klesnout ještě více
Vývoj v závodě zůstává nejistý a odhad ztráty ve výrobě se může změnit, uvedl Bloombergu tento zdroj, který nechtěl být jmenován, protože se jedná o soukromou informaci.

Podle něj bude hodně záviset na tom, jak rychle dokáže Foxconn Technology Group, tchajwanská společnost, která provozuje čínský závod, dostat lidi zpět k montážním linkám po protestech proti omezením na zastavení onemocnění Covid-19.

Pokud budou blokády pokračovat iv následujících týdnech, výroba by mohla klesnout ještě více.

Místní úřady v Čeng-čou se už celé týdny nedaří dostat epidemii koronaviru pod kontrolu. Tisíce zaměstnanců Foxconnu uprchly v říjnu kvůli chronickému nedostatku potravin.

Nahradili je noví zaměstnanci, kteří se vzbouřili proti platovým a karanténním praktikám.

Nejžádanější telefony Apple
Závod Foxconnu vyrábí velkou většinu iPhonů 14 Pro a Pro Max, nejžádanějších mobilních telefonů společnosti Apple v letošním roce.

Apple snížil svůj celkový cíl výroby na zhruba 87 milionů kusů z předchozí projekce 90 milionů kusů, uvedla agentura Bloomberg News.

Apple i Foxconn zároveň revidovaly vzhůru své odhady výpadku výroby v Čeng-čou za uplynulé dva týdny, uvedl zdroj, podle kterého očekávají, že v roce 2023 budou schopni nahradit ztracenou produkci v objemu šesti milionů kusů.

K této ztrátě ve výrobě však došlo během klíčové vánoční sezóny. Problémy v Číně jsou připomínkou rizik, která pro Apple představuje jeho rozsáhlý dodavatelský řetězec v této asijské zemi.

Foxconn se snažil potlačit protesty, za kterými jsou většinou noví zaměstnanci. Ti odmítají náročné kontroly spojené s epidemií. Vedení nabídlo všem pracovníkům, kteří se rozhodnou vrátit do továrny, štědré odměny.

Podle některých analytiků situace v Číně lze přimět Apple a Foxconn urychlit diverzifikaci své výrobní základny a hledat alternativu na místech, jako jsou Indie a Vietnam.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti