spot_img

Jaký druh bytového textilu by nám neměl doma chybět?

Ostatní právě čtou

Normálně zařízený byt nesestává pouze z nábytku a různých elektrospotřebičů, ale i z na první pohled drobností. Mezi ty se dá zařadit i bytový textil, který považujeme za zcela samozřejmý a často si ho proto dostatečně neceníme.

Záclony pouze nezkrášlují

Bytový textil může mít celou řadu forem. Jednou z těch nejznámějších jsou bezpochyby záclony. Ty jsou nejen u nás standardní ozdobou oken, ovšem nefungují pouze jako dekorativní prvek. Hotová voálová záclona má za úkol také zajišťovat soukromí.

Během dne nejde díky tomu skrze okno vidět. Večer ovšem hotové záclony v ochraně soukromí už tak efektivní nejsou. Jakmile se totiž začne smrákat, většina lidí v pokojích rozsvěcuje, což však umožní každému zájemci nahlížet do interiéru i skrze záclonu. Tomuto scénáři se však dá docela dobře vyhnout. Stačí si koupit například závěsy.

Závěsy jsou levné a zároveň efektivní

Existuje mnoho druhů stínících technik, tak proč dát přednost právě závěsům na okna? Minimálně je dobré jim dát šanci kvůli jejich ceně. Ty nejlevnější kousky se totiž dají sehnat i za pár stovek, a přitom se často jedná o velice kvalitní zboží.

Běžná záclona však není schopna, na rozdíl například od venkovních rolet, vyrobit v pokoji stoprocentní tmu. Kdo by toužil po takové schopnosti, musí si připlatit za zatemňovací verzi. Ty jsou sice cenově o dost náročnější, než standardní druhy záclon, avšak stále vyjdou na docela solidní peníze.

Lidé, kteří běžně chodívají spát za světla či mají domácí kino, si za zatemňovací záclony jistě rádi připlatí.

Vhodné povlečení

Stejně jako záclony a závěsy, tak i povlečení se dá sehnat za hubičku. Problém je, že v takovémto povlečení se moc spát nedá. Nejenže ho lze obvykle prát jen na 40 °C, ale zároveň po pár vypráních často dráždí pokožku.

Z toho důvodu je lepší sáhnout po sice docela drahém, avšak prodyšném a vysoce jemném přírodním povlečení.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti