spot_img

Twitter zavádí nové předplatné, ověřovací ikony až po volbách v USA

Ostatní právě čtou

Předplatné stojí osm dolarů.

Sociální síť Twitter v sobotu spustila předplatné za známý symbol bílé dýmky na modrém pozadí označující ověřené uživatele za osm dolarů měsíčně. Děje se tak několik dní poté, co vedení nad touto sociální sítí převzal miliardář Elon Musk.

Později deník The New York Times informoval, že poskytování ověřovacích ikon spustí společnost až po doplňkových volbách do amerického Kongresu.

Twitter v aktualizované aplikaci na zařízeních s operačním systémem iOS uvádí, že uživatelé, kteří se „nyní zaregistrují“, mohou dostat modrou dýmku vedle svých jmen „stejně jako celebrity, společnosti a politici“.

Odborníci mají obavy
Tato změna představuje konec současného ověřovacího systému na Twitteru, který byl spuštěn v roce 2009, aby zabránil odcizení identity účtů významných celebrit či politiků. Twitter měl dosud zhruba 423 000 ověřených účtů, z nichž mnohé patřily i novinářům z celého světa.

Mnozí odborníci vyjádřili vážné obavy v souvislosti se zrušením tohoto ověřovacího systému, který pomáhal 238 milionům denním uživatelům Twitteru určit, zda účty, ze kterých získávají informace, jsou autentické.

Účty veřejně činných osobností, jako například politiků, mají dostat v rámci nového systému dodatečný symbol označující ověřený účet.

Propouští ve velkém
Musk minulý týden dokončil koupi Twitteru za 44 miliard dolarů. Vzápětí propustil více vedoucích představitelů společnosti.

O práci přišla podle ředitele bezpečnosti a integrity Twitteru Yoela Rotha i přibližně polovina ze 7500 zaměstnanců této sociální sítě.

Nový majitel Twitteru Musk odůvodnil hromadné propouštění zaměstnanců tím, že „společnost ztrácí více než 4 miliony dolarů denně“ a proto neměl na výběr.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti