spot_img

Je reálné si software kupovat levněji než doposud?

Ostatní právě čtou

Kdo si myslí, že koupí počítače veškeré náklady s tím spojené končí, je nejspíše uživatel začátečník. Aby se totiž počítač dal používat, potřebuje ke svému schodu programy, hlavně tedy systém.

Ten má obvykle podobu Windows a je docela drahý. Je však možné si ho pořídit i levněji, když člověk ví kde. Také jsou zde i beznákladové alternativy.

Ubuntu není reálná konkurence

Mezi tyto alternativy se bezpochyby počítá i Ubuntu, což je vlastně současná největší konkurence pro Microsoft Windows 11. Ovšem konkurence poměrně dýchavičná. Jedná se sice o program zdarma, nicméně to je také poslední pozitivní vlastnost, kterou jde na Ubuntu vyzdvihnout.

Tento systém už na první pohled zaujme svých rozhraním, ovšem negativně. V mnoha ohledech se sice podobá konkurenčnímu Windows, avšak jsou zde detaily, jež dokáží odradit nejen zkušené uživatele, ale i naprosté počítačové začátečníky.

Ještě mnohem nepříjemnější je velmi chabá kompatibilita s mnoha důležitými programy. Ty se v tomto systému buďto nespustí vůbec, nebo je potřeba je složitě kompilovat. A ani v takovém případě často nejedou tak, jak mají.

Toto platí nejen pro běžný uživatelský software, ale samozřejmě i pro hry. Vášniví hráči tudíž mohou na Ubuntu rovnou zapomenout.

Z výše zmíněných důvodů je Windows stále králem a z jeho trůnu ho nejspíše asi jen tak něco nesesadí. Asi i proto si může Microsoft dovolit tak vysoko šponovat cenu. Naštěstí není nutné za tento systém platit tisíce korun. Existují i jiné, daleko levnější možnosti.

Programy z druhé ruky

Jednou z těch nejlepších je koupě softwaru v rámci druhotné licence. V podstatě jde o programy, jež již v minulosti někdo používal a následně přeprodal dál. Nejčastěji takto přeprodávají svůj software korporace.

Důležité je, že se tím stávají tyto programy rázem mnohem levnější. Proto si už není problém pořídit si například Office 2021 doslova za hubičku. Po objednání a zaplacení stačí jen čekat, než dorazí mail s Microsoft Office licencí.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti