spot_img

Vhodné zahradní zastřešení nemusí být vždy drahé

Ostatní právě čtou

Udělat si na zahradě venkovní posezení určitě patří do kolonky dobrých nápadů. Dvorek totiž s trochou představivosti, umu a financí nakonec může alespoň částečně fungovat jako další pokoj.

Aby se však tento pokoj dal využívat i během nepříliš vlídného počasí, je potřeba uvažovat o vhodném zastřešení.

Nejlevnější řešení nepatří mezi ta nejlepší

Jakožto Češi máme v národní povaze snažit se šetřit na všem možném. Pro zastřešení by to však platit nemělo. Střecha by měla být pevná a chránit nás před deštěm, ostrým sluncem a jinými nepříjemnostmi.

Přesto si mnoho lidí pořizuje na zahradu například slunečníky. Ty sice stojí jen pakatel, na druhou stranu nejsou valnou část roku použitelné. A to ani když neprší. I relativně stabilní slunečníky mají totiž často problémy, aby je neodvál silnější vítr.

Z těchto důvodů je rozumnější poohlédnout se přeci jen po něčem lepším. Dobrým kandidátem je například pergola.

Jednoduchá konstrukce za rozumnou cenu

S nějakou formou pergoly se už musel potkat prakticky každý. Tyto konstrukce se zcela běžně používají nejen na zahradách a dvorcích, ale chrání hosty třeba i ve venkovních hospodách a restauracích. Často se navíc používají i jako střecha pro vozidla.

Pergoly se dají běžně použít jakožto zastřešení na terasu v rámci budovy, případně mohou stát i samostatně prakticky kdekoliv na pozemku. Nutno dodat, že první varianta bývá z pochopitelných důvodů stabilnější.

Vhodný materiál

Pergoly se v současné době vyrábějí z celé řady materiálů. I když je poptávka po umělohmotných či hliníkových modelech stále vyšší, pořád jsou nejoblíbenější dřevěné varianty.

Ty jsou totiž nejen vysoce odolné, ale také dobře vypadají. Dřevo se skvěle hodí do všech druhů zahrad. Sice je potřeba dřevěné konstrukce dvakrát za sezónu natřít ochranným nátěrem, nicméně to je jen malá daň, kterou většina majitelů ráda zaplatí. Pergoly ze dřeva si lze objednat například v obchodě pergola-drevena.cz.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti