spot_img

Co by nemělo truhlářovi chybět v dílně?

Ostatní právě čtou

Pokud teprve začínáte s truhlařinou, neobejdete se bez vhodného nářadí, se kterým zvládnete pokořit jakoukoliv výzvu. Sáhněte tedy po správném nářadí, se kterým práci výrazně urychlíte a taktéž zefektivníte. Podívejte se na několik nástrojů, které by v žádné truhlářské dílně rozhodně neměli chybět. V článku vám také představíme společnost, která se zabývá prodejem tohoto specifického sortimentu.

Přímočará pila

Se správným kotoučem budete řezat i složité tvary a provádět různé řezy do desek či jiných materiálů. S přímočarou pilou, která by měla být i ergonomická, snadno zvládnete hloubkové řezy i složité tvary.

Fréza

Fréza slouží k řezání, tvarování a vytváření precizních hran, které potřebujete pro spojování jednotlivých desek. Při výrobě skříní s frézou vyřežete drážky pro dveře a vyprofilujete i kolejnice či sloupky.

Orbitální bruska

Dokončovacím nástrojem je zase orbitální bruska, s níž dosáhnete hladkého a čistého povrchu. Odstraňuje nedokonalosti na dřevě a práce s ní je vskutku rychlá.

Vrtáky do dřeva

Samozřejmě vám v arzenálu nesmí chybět vrtáky do dřeva pro vytvoření přesných otvorů. Vrtáky mají středící hrot a velice oblíbené jsou v tomto ohledu značky jako Bosch, Cmt, Igm, Fachmann, Makita, Hettich, Narex a Festool. Zakoupit se dají i kompletní sady vrtáků.

Kde koupit nástroje pro truhláře?

V tomto specifickém segmentu působí společnost Simek.eu, která na tuzemském trhu působí více než 29 let. Za dobu své existence si vybudovala přední postavení a ve svém produktovém portfoliu má celou řadu nástrojů a příslušenství pro řemeslníky ve dřevozpracujícím průmyslu.

Vybavení do dílny si vybere každý řemeslník i kutil. V nabídce najdete i zahradní a stavební techniku, dále pak vzduchotechniku, vybavení pro lakovny, stroje pro zpracování palivového dřeva a podobně.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti