spot_img

Co pro vás znamená vaše jméno?

Ostatní právě čtou

Výběr vhodného jména pro nenarozeného potomka se řadí k nejvýznamnějším rodinným událostem. Jméno se volí na základě hned několika parametrů.

Jméno se v rodině třeba dětí. Má dcera se třeba jmenuje Anna po mé babičce. Rodiče rovněž může inspirovat nějaká významná osobnost. Například svého času bylo velmi oblíbené jméno Karel, jehož nositeli byli Karel IV i Karel Čapek. Svou roli však hraje i oblíbenost jmen jako takových, která se mění v průběhu času. Zatímco před sto lety letěli Františkové a Josefové, dnes to jsou Elišky a Jakubové.

Každé jméno je výjimečné

Jméno v každém případě je důležité, už jen proto, že Češi jsou malým národem velkých jmen. Jedinečné ovšem je každé jméno, tedy i to vaše. Stejně jako vy sami, stejně jako každý z nás. Naše jméno nás provází celý život. Od našeho prvního nádechu až po ten poslední. Ano, je sice možné si ho změnit, ale proč bychom to dělali?

Jméno jako první slovo

Jméno zároveň zřejmě bylo prvním slovem, které jsme se naučili vyslovovat. Možná druhé po slově máma. Určitě ale před slovem já. Zkrátka bychom si ho měli vážit. A třeba si ho nechat vyrýt do zlata, konkrétně do zlatého dukátu. Nebo na něj nechat vyrýt jméno někoho, koho máme v plánu obdarovat. Zlatý dukát s českým jménem je totiž levný a dostupný, ale velmi originální dárek, který každého potěší. Darovat ho můžete ke svátku, narozeninám i u příležitosti narození dítěte.

Kde ho sehnat?

Zlatý dukát s vyrytým jménem doprovozený s certifikátem pravosti a opatřen českou puncovní značkou a k tomu v krásném dárkovém balení je k sehnání v Pražské mincovně. A na stránkách ceska-jmena.cz si můžete objednat i dukát, na němž vám na přání bude vyryto nejen jméno, ale i příjmení. Taková medaile s vlastním jménem a příjmením má velmi osobní charakter.

Výjimečné zlaté a stříbrné tolary

Tyto zlaté a stříbrné tolary převyšující svou váhou, ryzostí i leskem běžné mince jsou oblíbeným dárkem. Používají se jako reprezentativní a ceremoniální dar měst a obcí věnovaný čestným a zasloužilým občanům. Jsou rovněž hodnotným firemním oceněním pro klíčové pracovníky.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti