spot_img

Proč je zlato tak populární součást investičního portfolia? Budete překvapení

Ostatní právě čtou

Zajímáte se o nejrůznější formy investic? Pak jste si zajisté všimli početného množství reklam, které propagují investice do zlata. Stejně tak občas čtete o jeho pozitivech na internetových fórech a sociálních sítích. Jaká je pravda? Jedná se o super doplněk strategie, nebo jen nafouknutý nesmysl?

Nejdříve trochu čísel

Nebudeme si nic nalhávat. Hlavním lákadlem konkrétních investic je jejich výkonnost v předem určeném čase. V případě zlata se bavíme o dlouhodobém horizontu v řádu klidně až desítek let. Zkrátka a dobře – není to na rychlé zbohatnutí.

Za poslední rok si investiční zlato připsalo 17,2 % ceny. Za pět let 54 % a za osmnáct 394 %. Vypadá to zajímavě, nemáme pravdu? Minulé zhodnocení samozřejmě není zárukou budoucích úspěchů.

U zlata možná ano. Proč? Důvodem je jeho extrémní stabilita a odolnost proti všem ekonomickým nástrahám. Přece jen se jedná o univerzální uchovatel hodnoty, který vlastní státy i banky. Na rozdíl od akcií, dluhopisů a dalších typických příležitostí nemá tendence klesat.

Fyzické držení je nejlepší

V dnešní době si lze koupit zlato jen jako jakési číslo na internetu. Tento postup vám nedoporučujeme. Raději se zaměřte na starou dobrou klasiku – fyzické držení. Mít svůj majetek u sebe je největší jistota.

V tomto ohledu jsou dobrým příkladem hlavně investiční zlaté slitky pocházející ze Švýcarska. Ty disponují speciálním hologramem, díky němuž ihned rozeznáte konkrétní původ a pravost.

V naší zemi je prodává třeba zavedená a známá společnost pod názvem Zlatovna. V její nabídce najdete gramové, desetigramové, padesátigramové, ale i kilové varianty. Samozřejmě záleží na vašich možnostech. Zlato je přece jen součást portfolia, takže za něj neutrácejte úplně všechny finance.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti