spot_img

Jak investovat do zlata výhodně? Vyhněte se nejčastějším chybám

Ostatní právě čtou

Zlato je celosvětově uznávaný uchovatel hodnoty, který přežívá všechny války, pandemie, krachy bank i další katastrofy. Za poslední rok zvýšilo svou hodnotu o 17 %, za pět let o 54 % a za osmnáct let dokonce o 394 %. Jak využijete tohoto stabilního růstu bez zbytečných chyb?

Zaměřte se na slitky

Zdaleka nejuniverzálnější formou zlata jsou samozřejmě zlaté slitky. Ty vás potěší hlavně snadnou a rychlou likviditou. Problémem je však fakt, že se k nám musí dovážet z jiných zemí. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Z toho důvodu k nám proudí slitky ze Švýcarska. Ty disponují nezaměnitelným certifikátem pravosti, takže je poznáte na první pohled. Kde je tedy vlastně problém? V tom, že jednotliví tuzemští obchodníci je prodávají za dost odlišné ceny.

To znamená, že nesmíte sledovat jen grafy vývoje hodnoty zlata na burze. Stejně tak je nutné, abyste si ohlídali i nabídky různých obchodníků. Bavíme se o rozdílech v řádu klidně až 10 %! Budete-li investovat do zlata třeba po dobu deseti let, můžete zbytečně utratit několik stovek tisíc korun.

Kde nakupovat výhodněji?

Trápí vás cena zlata u vašeho současného dodavatele? V tom případě se mrkněte na nabídku oblíbeného e-shopu s webovými stránkami Zlate-mince.cz. Daní odborníci se ve svém odvětví pohybují déle než 19 let a v současnosti dováží zlaté slitky přímo ze švýcarských rafinérií.

To s sebou přináší velmi výhodnou cenu, která je nižší než u většiny tuzemských obchodníků. Nevěříte? Pak si rozklikněte zmíněné stránky (najdete je pod vloženým odkazem) a prohlédněte si inventář malých, středních i větších slitků. Stačí je objednat a během několika dní je máte doma.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti