spot_img

Jak postupovat, když je třeba zlikvidovat nepojízdné vozidlo?

Ostatní právě čtou

Máte auto po havárii, které už není schopno provozu? Nestačí ho pouze odložit na autovrakoviště, nýbrž tzv. ekologicky zlikvidovat.

Postup při ekologické likvidaci vozidla

S autovraky to není jen tak. V první řadě si budete muset sehnat nejbližší autovrakoviště, které disponuje patřičným oprávněním k ekologické likvidaci vozidel. To vám vystaví potvrzení o ekologické likvidaci, jež budete potřebovat pro následný úřední zánik vozu, jeho vyřazení z registru vozidel a zrušení povinného ručení. Toto potvrzení v některých případech bývá nutné přiložit i k žádosti o zrušení havarijního pojištění. Vyhnete se tak dodržení povinné výpovědní lhůty.

Na koho se obrátit

Ekologickou likvidaci auta rovněž můžete svěřit specializované firmě. V Libereckém kraji se jí zabývá například společnost Ekologická likvidace vozidel Raspenava. Firma, která se rovněž zabývá prodejem náhradních dílů, pokrývá i města Mladá Boleslav (výkup vozidel Mladá Boleslav), Jablonec nad Nisou, Frýdlant, Turnov, Mladá Boleslav, Hrádek nad Nisou, Tanvald a Semily (likvidace vozidel Semily).

Za autovrak až 10 000 Kč

A protože se jedná o výkup, tak za svůj autovrak dostanete zaplaceno. Výkupní částka se samozřejmě odvíjí od stavu vozidla, jeho roku výroby, technickém stavu a využitelnosti náhradních dílů. Může ale dosáhnout až 10.000 Kč. Konkrétní částku se dozvíte na základě specifikace vozu, ať již po telefonu či emailu (kontakty najdete na zlikvidujauto.cz).

Postup likvidace autovraku

Spolu se SPZ vozidla k ní budete potřebovat občanský průkaz nebo pas, velký a malý techničák, v případě nutnosti doklad o vlastnictví. To je v podstatě vše, o zbytek se postará firma. Pro vaše vozidlo si sama přijedeme (až do 100 km je odath zdarma). Následně bude vystaveno zmíněné potvrzení o autovraku. A v případě zájmu firma zajistí i odhlášení z registru vozidel.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti