spot_img

Jaro je tu. Kupte si kvalitní zahradní nářadí

Ostatní právě čtou

Pokud se věnujete zahradničení, ať už se jedná o váš koníček, nebo práci na plný úvazek, v každém případě víte, že správný výběr zahradního nářadí je velice důležitý. Snadno pak udržíte zahradu v dobrém stavu. Potřebujete lopatu, hrábě, sekeru, ale třeba i rýč, vidle či motyku. V následujících řádcích vám představíme několik základních pomocníků, s nimiž budete mít zahradu jako z katalogu.

Lopatka

Základním vybavením každého zahrádkáře je jednoznačně lopatka, kterou použijete pro sázení i odstraňování plevele či jiných nežádoucích materiálů ze záhonu. Ideální jsou nerezové lopatky, které jsou nejen multifunkční, ale také pevné a vydrží vám několik dlouhých sezón.

Kultivátor

Stejně tak mezi nenahraditelné zahradní nářadí patří ruční kultivátor, s nímž provzdušníte půdu. Provzdušnění jako takové znamená, že umožníte přístup kyslíku, vody a živin ke kořenům rostlin a květin. Kultivátor použijete tak, že ho budete táhnout po povrchu půdy tak, abyste pronikli alespoň dva centimetry do hloubky.

Nůžky

Záleží na tom, k jakému účelu mají sloužit, protože existují nůžky na větve i rostliny. Nůžky jsou tak či tak nejlepším přítelem zahradníka, zejména jestli máte na zahradě spoustu keřů a křovin. Jedná se zkrátka o všestranný nástroj.

S kapesními zahradními nůžkami přesně přestřihnete malé stonky, takže jsou vhodné pro tvarování keřů. Kdežto na větve už jsou potřebné větší a odolnější nůžky.

Kde koupit zahradní nářadí?

Jestliže hledáte vskutku kvalitní zahradní potřeby, které vám vydrží dlouho, pak se zaměřte na značku Fiskars. Pod ní najdete vysoce kvalitní výrobky pro zahradu i domácnost. Všechny nabízené produkty od této značky se podrobují přísné kontrole, takže můžete si být jisti, že investujete do pomocníků, kteří jsou spolehliví a poslouží vám dlouhá léta.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti