spot_img

Proč používat koberce?

Ostatní právě čtou

Ještě donedávna byly koberce v některých domácnostech pomalu sprosté slovo, ale to už se mění. Tepichy se totiž opět vrací do módy. Důvodů pro jejich renesanci je více.

Snadnější čištění

Jednou z hlavních příčin vysoké popularity plovoucích podlah u nás je jejich snadné čištění. V podstatě je jedno, co na takovou podlahu člověk vylije. Stačí vzít mokrý hadr a za chvíli je po problému.

Čištění koberců však bylo vždy trochu složitější. Často se dokonce musel špinavý tepich srolovat a poslat do čistírny. To už je dnes nutné jen v omezeném množství případů. Moderní čističe určené speciálně pro koberce jsou schopny zlikvidovat lecjakou skvrnu, i tu od rajské omáčky.

Ještě jednodušší je vysávání. Málokdo se na tento úkon těší. Dnes však tuhle práci člověk už dělat nemusí, stačí si pořídit chytrý robotický vysavač. Ten stačí jen adekvátně naprogramovat a on udělá všechnu práci za člověka.

Šetří peníze

Na rozdíl od jiných druhů podlahových krytin jsou koberce teplé a měkké. Chodit po dobrém tepichu je radost, zatímco ze studené podlahy se člověk akorát nastydne. Opravdu kvalitní koberce s dlouhým vlasem pak mají oproti konkurenci ještě jednu podstatnou výhodu, a tou je kumulace tepla.

Dlouhovlasé koberce v sobě dokáží zadržovat tepelnou energii, která z nich postupně sálá do místnosti. Díky tomuto efektu není nutné mít topení naplno, díky čemuž se dá ušetřit nějaká ta kačka navíc.

Opravdová kvalita

Výhodou koberců je také jejich cena. I ty skutečně dobré jsou stále relativně levné, tedy až na jednu výjimku – kvalitní orientální koberce.

Ty představují samostatnou kapitolu. Jsou totiž velmi drahé. Mnohé kousky mohou vyjít i na stovky tisíc korun, často dokonce i více. Není se ovšem čemu divit. Jedná se totiž o ruční práci, která vydrží po generace.

Přesto se i tyto tepichy dají pořídit za relativně přijatelnou cenu. Je však potřeba vědět, kde nakupovat. Mezi prodejce, jež jednou za čas nabízejí některé perské koberce ve slevě, se řadí třeba obchod Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti