spot_img

Investovat do posilovací klece se jednoznačně vyplatí. Přečtěte si hlavní důvody, proč

Ostatní právě čtou

Cvičení s vlastní vahou je bezpochyby efektivním způsobem, jak spálit kalorie, posílit svaly a současně zlepšit celkovou kondici. Všechny takové cviky jsou nejen funkční, ale i mimořádně účinné, a navíc umožňují v poměrně krátkém čase dosáhnout cílů v oblasti fitness. Co ale dělat, pokud se chcete posunovat na další úroveň? V takovém případě je na čase vyzkoušet posilovací klec.

Co přesně je posilovací klec?

Ve své podstatě se jedná o fitness zařízení, na němž můžete provádět celou řadu cviků jak s činkami, tak i s vlastní vahou. Vyrábí se z kvalitní oceli a zpravidla se skládá ze čtyř až šesti silných vertikálních sloupků a horizontálních tyčí s nastavitelnými bezpečnostními kolíky a západkami. Efektivně tak uděláte cviky jako shyby, bench press, tlaky na ramena, krčení ramen, výpady a další.

Ve srovnání s jinými tradičními stroji v posilovně jsou posilovací klece od Strongmannu poměrně univerzální. Provedete i vskutku těžké cviky, aniž byste museli dělat kompromisy v bezpečnosti. Posilovací klece totiž disponují bezpečnostními pojistkami, které zabraňují tomu, aby váha překročila určitý bod a způsobila smrtelná zranění.

Při výběru zohledněte i prostor, kam má být posilovací klec nainstalovaná, protože některé modely jsou samostatně stojící, jiné je však nezbytné přišroubovat ke zdi, respektive podlaze. Posilovací klece jsou nedílnou součástí nejen fitness center, ale i domácích posiloven.

Co všechno zvážit při výběru posilovací klece?

První parametr, který je potřeba zvážit předtím, než konkrétní posilovací klec vyberete, je velikost, a potažmo i tvar. Posilovací klece se totiž prodávají v různých variantách.

Dalším rozhodující vlastností je nosnost. Posilovací klec budete používat poměrně dlouhou dobu, takže ji považujte za dlouhodobou investici. Obecně platí, že taková klec unese v závislosti na modelu a konstrukci 500 až 1200 kilogramů. Pokud zvedáte těžké váhy, přizpůsobte tomu i samotnou klec.

Stanovte si taktéž cenové rozpětí, protože některé modely vás vyjdou i na necelých 27 tisíc korun. Jestliže je pro vás rozhodujícím faktorem cena, pak najdete v nabídce výše zmíněného e-shopu i klece okolo 8 až 10 tisíc korun, nicméně nenabídnou to, co dražší modely. Záleží především na tom, co vlastně od tohoto fitness zařízení očekáváte.

Jaké cviky provedete na posilovací kleci?

Vyzkoušejte takzvaný zadní dřep, tedy s velkou činkou na zádech, jehož provedení je bez posilovací klece takřka nemožný. Zkrátka neexistuje žádná jiná bezpečná a praktická metoda, jak dostat naloženou činku do dobré výchozí pozice. Zadní dřep posiluje svaly a zvyšuje sílu v klíčových partiích, jako jsou kvadricepsy, hamstringy, hýždě, záda a střed těla.

Opakem je potom přední dřep, což je další silná varianta dřepu. Přední dřepy totiž posouvají těžiště hmotnosti dopředu tím, že je činka umístěna na přední straně těla, což umožňuje vzpřímenější postup. Zvýší se tak nároky na kvadricepsy a pohyb je šetrnější k páteři.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na bench press. Jedná se o klasický cvik na hrudník, ramena a tricepsy. Jestli použijete posilovací klec na bench press, zajišťujete tím bezpečnost sami sobě.

Vzhledem k tomu, že každá posilovací klec je vybavena horizontálními tyčemi, můžete provádět i shyby, což se pozitivně podepíše na hrudníku, trapézech, ramenou a bicepsech. Shyby jsou vynikajícím měřítkem relativní síly, tedy síly vzhledem k vlastní tělesné hmotnosti.

Začněte cvičit vskutku efektivně. Investujte do kvalitního vybavení, protože potom se velice rychle dostaví viditelné výsledky.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti