spot_img

Implantologie je moderní obor, o který je nevídaný zájem

Ostatní právě čtou

V posledních několika letech je potřeba vyměnit zub mnohem častější, než se domníváte. Lidé přichází o přirozené zuby z mnoha různých důvodů, například kvůli zubnímu kazu, zranění, ale i infekci. V daný okamžik na scénu nastupuje implantologie, na kterou se zaměříme v následujících řádcích.

Existuje hned několik možností náhrady, ovšem implantáty jsou nejúčinnějším způsobem, jak nahradit chybějící zub. Hlavní výhodou je, že zubní implantát se po estetické stránce od ostatních přirozených zubů výrazně neliší, a tak je takřka nerozpoznatelný. Prozradíme vám také, kdo nabízí zubní implantáty Ostrava.

Kdo je ideálním kandidátem na zubní implantáty?

Zubní implantologie je vhodná pro každého, kdo přišel o zuby v důsledku úrazu i onemocnění parodontu. Správný kandidát musí mít dobrý celkový zdravotní stav dutiny ústní, dostatečnou hustotu kosti v čelisti pro ukotvení implantátu, netrpět onemocněním parodontu a mít zdravé dásně.

Jaké jsou různé typy zubních implantátů?

Existují dva hlavní druhy zubních implantátů, a to endostální a subperiostální. Obě varianty vypadají neuvěřitelně přirozeně, ale používají se z různých důvodů. Implantolog vám navrhne optimální řešení tak, aby vyhovovalo vaší dutině ústní.

Většinou zubní implantolog volí endostální implantát, který je ukotven do čelistní kosti a funguje jako skutečný kořen zubu. Tvar má malého šroubu. Když chybí zub ve struktuře úst, může to způsobit ztrátu kosti a posunutí sousedních zubů, ovšem endosteální implantáty ukotvené do uvolněného kořene zubu pomáhají zachovat strukturu obličeje a čelistní kosti.

V rámci zubní chirurgie se používají i subperiostální implantáty, jež vypadají stejně jako endostální, ale místo ukotvení do čelistní kosti se umisťují pod dásně nebo na horní část čelistní kosti. Tato možnost implantace se obvykle používá u pacientů, kteří nemají dostatečně silnou nebo zdravou čelistní kost, jež by implantát unesla.

Kam na zubní chirurgii?

Jestliže je ve vašem hledáčku stomatochirurgie Ostrava, potom se obraťte na ordinaci MDDr. Ondřeje Vichera, kterou najdete v ulici Zdeňka Chalabaly. Jedná se o implantologii, která se zaměřuje i na trhání osmiček (tedy extrakce zubů moudrosti) a taktéž na ošetření bezzubé čelisti.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti