spot_img

Policie upozorňuje na podvodníky při prodeji oblečení přes internet

Ostatní právě čtou

Upozornili také na podvody v souvislosti s údajnou investicí do kryptomen.

Bratislavská krajská policie upozorňuje na podvodníky při prodeji oblečení přes internetový bazar. Podvody podle policie spočívají v tom, že prodávající – podvodník pošle zájemci o koupi oblečení internetový odkaz, na který je třeba zadat přihlašovací údaje do internetbankingu či údaje z platební karty.

„Po provedení těchto kroků se události neoprávněných plateb a výběrů dají zastavit jedině blokací daného účtu nebo karty. Jenže toto občané podniknou až po odcizení nemalých finančních prostředků z účtů,“ upozornili policisté. Jen během středy (15. 2.) zaznamenali v Bratislavském kraji čtyři takové podvody s celkovou výší škody více než 7000 eur.

Upozornili také na podvody v souvislosti s údajnou investicí do kryptomen. „Poškozené občany kontaktuje osoba s cizím přízvukem s otázkou, která směřuje k investici kryptoměny. Svůj rozhovor má postaven na formě lákadla vyplacení investovaných peněz do kryptoměny, kterou měl poškozený občan provést v minulosti,“ přiblížili.

Požadavek podvodníka na provedení konkrétní částky je použití aplikace potřebné pro tento úkon.

\“Po nainstalování aplikace a poskytnuté informaci o názvu banky, ve které má poškozený vedený účet, se spustí koloběh transakcí,\“ upozornili. Ve středu se takto podvodník neoprávněně obohatil o více než 6 000 eur.


Redakce radí: Nechte se inspirovat zajímavými články, tipy a nápady, inspirace není nikdy dost. 


- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti