spot_img

Bitcoin překonal důležitou hranici, dosáhl osmiměsíčního maxima

Ostatní právě čtou

Nejznámější digitální měna od začátku roku vzrostla o 50 %.

Digitální měna bitcoin překonala ve čtvrtek hranici 25 000 USD a dosáhla osmiměsíčního maxima i přes tlak ze strany amerických regulačních úřadů. TASR o tom informuje na základě zprávy AFP.

Nejznámější digitální měna od začátku roku vzrostla o 50 %, i když její hodnota zůstává daleko od vrcholu 68 992 USD z listopadu 2021.

Bitcoin se ve čtvrtek vyšplhal na 25 249 USD (23 597,20 eura), což je jeho nejvyšší úroveň od června, a poprvé od srpna překonal hranici 25 000 USD.

Optimističtější výhled pro světovou ekonomiku podporuje trhy včetně kryptomen, i když kroky regulačních úřadů v USA nadále vyvolávají určité znepokojení.

Američtí představitelé zpřísnili kontrolu sektoru po loňském bankrotu burzy kryptomen FTX. Americká prokuratura obvinila jejího spoluzakladatele Sama Bankmana-Frieda z podvodu.

Začátkem týdne úřady v USA nařídily firmě Paxos, aby přestala vydávat nové stablecoiny BUSD od Binance, které jsou vázány na americký dolar.

Jelikož stablecoiny jsou kryty jednou nebo více národními měnami s téměř pevným směnným kurzem, nezažívají takové výkyvy hodnoty, jaké zaznamenaly kryptomeny jako bitcoin.

- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -udalosti